Mieszkania deweloperskie – największe zalety

Mieszkanie deweloperskie czy może z rynku wtórnego? To pytanie na które musi sobie odpowiedzieć każdy kto planuje kupno mieszkania. Dla wielu jedyną słuszną decyzją jest zakup nowego mieszkania od dewelopera. Takie rozwiązanie rzeczywiście ma wiele zalet. Jakich? Przeczytaj artykuł.

Nowe mieszkanie znaczy lepsze

Deweloperskie mieszkania mają tą przewagę nad mieszkaniami z rynku wtórnego, że są nowe. To oznacza, że będziesz pierwszym lokatorem. To duży plus biorąc pod uwagę stan techniczny budynku oraz samego mieszkania.

Mniej pracy – więcej satysfakcji z mieszkania

Kupując mieszkanie deweloperskie oszczędzasz sobie pracy. Wchodzisz do pustego mieszkania, które od samego początku możesz urządzić tak jak chcesz. Nie musisz martwić się o skuwanie płytek, które ci się nie podobają, zrywanie paneli czy wyrzucanie mebli. Wchodząc do zupełnie nowego mieszkania możesz od razu zacząć urządzanie.

Większa wartość mieszkania

Jedną z największych zalet deweloperskich mieszkań jest to, że ich wartość będzie z czasem rosła. Przeciwnie niż w przypadku mieszkań z rynku wtórnego, których wartość już przy zakupie jest dużo niższa, i w miarę upływu czasu spada.

Sprzedaj lub wynajmij mieszkanie

Mieszkanie deweloperskie łatwiej będzie ci sprzedać bądź wynająć. Jeśli za jakiś czas uznasz, że Twoje mieszkanie jest za małe i chcesz kupić inne – swoje dotychczasowe lokum możesz sprzedać bądź wynająć. Na pewno będzie Ci łatwiej znaleźć kupca lub osobę zainteresowaną wynajmem, ze względu na to, że jesteś pierwszym właścicielem.

Nie płać podatku od mieszkania

Kupując mieszkania deweloperskie możesz zaoszczędzić! Jak? Nie płacąc podatku, który jest obowiązkowy w przypadku mieszkań z drugiej ręki. Wynosi on kilka procent od wartości mieszkania. Biorąc pod uwagę fakt, że sumy za kupno mieszkania to zwykle liczby sześciocyfrowe masz szansę na spore oszczędności. Zamiast płacić podatek możesz tą sumę wykorzystać na zakup jakiś elementów wyposażenia do swojego nowego mieszkania.

Znajdź swoje mieszkanie deweloperskie

Najprościej będzie użyć wyszukiwarki Google. Wpisz do niej hasło mieszkania na sprzedaż Rzeszów lub deweloperskie mieszkania Rzeszów a otrzymasz listę inwestycji. Kolejnym krokiem będzie zapoznanie się z ofertą poszczególnych deweloperów i wybór swojego wymarzonego mieszkania.

Bez względu na to czy Rzeszów to twoje miasto, czy mieszkasz gdzie indziej – życzę Ci powodzenia w poszukiwaniu Twojego własnego em.