Menu

Dzielnicowy wraz ze strażakami uratowali uwięzionego na wysepce psa

Nietypowa interwencja dzielnicowych z Wierzchosławic oraz zastępu strażaków z PSP w Tarnowie na rzece Dunajec. Wystraszonego i błąkającego się po wysepce psa bezpiecznie przetransportowali na stały ląd i przekazali pracownikom tarnowskiego schroniska dla zwierząt.

Wczoraj po godzinie piętnastej tarnowscy policjanci zostali poinformowani przez przypadkowych świadków o zwierzaku potrzebującym pomocy. Przekazali, że na kamienistej wyspie utworzonej na Dunajcu w rejonie Ostrowa biega pies, który nie może wrócić na stały ląd. Zaniepokojeni stanem wyraźnie zdezorientowanego psiaka prosili o interwencję. Mając na względzie śnieżną aurę, szybko zapadający zmrok oraz spadającą poniżej zera temperaturę we wskazany rejon skierowano patrol dzielnicowych z Wierzchosławic oraz zastęp Państwowej Straży Pożarnej z Tarnowa. Strażacy przedostali się na wyspę, schwytali i bezpiecznie przetransportowali psa na stały ląd. Wystraszone i zdezorientowane zwierzę przekazano w ręce weterynarza, a następnie pracownikom tarnowskiego schroniska dla czworonogów. Tam z pewnością znalazł ciepłe schronienie oraz pożywienie i wodę.”

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>