Menu

Tarnowska Liga Koszykówki – 6. runda

Świąteczna 6 runda pełna niespodzianek w BIG 3. Ecofishing pokonuje lidera a Wild Ballers wygrywają po raz pierwszy w tej edycji i to w dobrym stylu.

Tarnowskiej Ligi Koszykówki BIG 3 ruszyła z rundą rewanżową a w niej na początek już dwie świąteczne niespodzianki. Aktualny lider tym razem musiał uznać wyższość drużyny Ecofishingu, który zaczyna odrabiać straty, drużyna Wild Ballers wygrywa po raz pierwszy w tej edycji a na początek ich ofiarami padły Rekiny a Zdrowy Projekt pokonał Ciasteczka co pozwoliło im wrócić na drugie miejsce w tabeli BIG 3.

W pierwszym meczu rundy rewanżowej spotkały się drużyny lidera czyli Kilerzy i Ecofishing, który tydzień wcześniej wygrał swój pierwszy mecz i jak się później okazało nie zamierzają na tym zaprzestać. Pierwsza połowa to bardzo wyrównana gra obu drużyn co odzwierciedla wynik do przerwy 42:41 dla Kilerów. W drugiej połowie zrobiło się już trochę bardziej nerwowo bo nikt nie zamierzał odpuścić a po stronie Kilerów z decyzjami sędziego nie mógł pogodzić się T. Gębarowski, który za zbyt dobitne tłumaczenie swojej frustracji wobec sędziego otrzymał Az dwa przewinienia techniczne po czym musiał opuścić boisko co dość  mocno osłabiło drużynę Kilerów. Z takiej okazji nie zamierzali nie skorzystać koszykarze przeciwników i za sprawą dobrze dysponowanego duetu M. Kozdroń i P. Badełek, którzy razem zdobyli 77 punktów co pozwoliło im odskoczyć na bezpieczną przewagę a która okazała się już zbyt duża i to drużyna Ecofishingu cieszyła się z drugiej wygranej w tej edycji.

W pierwszym niedzielnym meczu nic nie wskazywało na to czego byliśmy światkami na boisku gdzie spotkała się drużyna niedawnych liderów czyli Rekinów z drużyną Wild Ballers która jeszcze w tej edycji nie wygrała a do tego meczu przystąpiła w zaledwie w trzy osobowym składzie. Już początek meczu to wielka niespodzianka gdyż na kilkupunktowe prowadzenie wyszła drużyna Wild Ballers głównie za sprawą dobrze dysponowanego ich lidera A. Schabowskiego, który aż sześć razy skarcił przeciwników celnym rzutem za trzy punkty na co Rekiny kompletnie nie miały odpowiedzi i nie było widać pomysłu na to jak zatrzymać przeciwników którzy do przerwy prowadzili już 52:21.

W drugiej połowie gra się wyrównała gdyż przewaga była już na tyle duża by drużyny mogły pozwolić sobie na bardziej luźną grę a na boisku pojawił się W. Kuraś, który tego dnia oszczędził się ze względu na kontuzję co w widoczny sposób osłabiło Rekinów, którzy zaskoczeni dobrą dyspozycją przeciwników musieli tego dnia pogodzić się z najwyższą porażką w tej edycji.

Ostatni mecz tej rundy to mecz pomiędzy Zdrowym Projektem a Ciasteczkami, które wygrywając wskoczyłyby na drugie miejsce w tabeli a to dodatkowo ich motywowało przed tym meczem. Pierwsza połowa pokazała że obu drużyną zależy na wygranej i nikt nie zamierza odpuścić w walce o drugie miejsce w tabeli co dało wynik 44:42 dla Zdrowego Projektu. W drugiej połowie sytuacja zmieniła się diametralnie bo koszykarze Ciasteczek wyglądali jak by ich zamurowało i kompletnie nie przypominali drużyny z pierwszej połowy co bezwzględnie wykorzystał przeciwnik głównie za sprawą dobrze dysponowanego P. Pabiana zdobywcy 39 punktów i M. Puta, który wypunktował przeciwników spod kosza co dało jego drużynie przewagę w tej części meczu aż 48:19 a w całym meczu wygraną 92:61 i to Zdrowy Projekt zameldował się na drugim miejscu w tabeli po 6 kolejkach.