Menu

W meczu na szczycie Killerzy zdeklasowali Zdrowy Projekt

W meczu na szczycie Killerzy zdeklasowali  Zdrowy Projekt 121:82 i są nowym liderem ! 54 punkty Tomasza Gębarowskiego w tym 10 trójek, pierwsza wygrana Ecofishingu w tej edycji BIG 3

W Tarnowskiej Lidze Koszykówki BIG 3 rozegrano 5 rundę po której mamy nowego lidera drużynę Hetman Killer’s !

W pierwszym meczu 5 rundy spotkały się Hetman Killer’s i Zdrowy Projekt co zapowiadana było jako spotkania na szczycie. Już początek meczu pokazał że to Killerzy są lepiej dysponowani tego dnia i od samego początku to im udało się odskoczyć na bezpieczną przewagę co dało im wygraną po pierwszej połowie 59:37

W drugiej połowie było jeszcze lepiej dla Killerów którzy za sprawą świetnie dysponowanego T. Gębarowskiego zdobywcy 54 punktów w tym 10 trójek ! Po stronie Zdrowego Projektu tylko A. Kochanek tego dnia dotrzymywał kroku przeciwnikom zdobywając 43 punkty w tym 7 trójek ! Ostatecznie mecz który miał być hitem okazał się pogromem aż 39 punktami co dało Kilerom pierwsze miejsce po pierwszej rundzie.

W drugim meczu a zarazem pierwszym niedzielnym spotkały się drużyny Rekinów czyli lidera przed tą rundą z Ciasteczkami, które z każdą rundą pną się w górę tabeli. Od pierwszych minut tego meczu stroną dominującą była drużyna Rekinów, która za sprawą dobrej gry duetu W. Kuraś i J. Maciejewski zdobywców 72 punktów w tym 9 trafień za 3 punkty pozwoliło na bezpieczną przewagę 15 punktów. Gdy wszyscy już myśleli że jest po meczu a przewaga będzie tylko rosnąć to wtedy właśnie sygnał dał D. Legieć zdobywca 53 punktów w tym 7 razy za 3 punkty. W końcówce celne trójki M. Olchowy i dobra gra pod koszem J. Gurbisza doprowadziły do wyrównania a sama końcówka to gra kosz za kosz. Ostatnia akcja należała do Rekinów, którzy przegrywali różnicą 1 punku lecz niecelny rzut spowodował że to Ciasteczka mogły cieszyć się z wygranego meczu i awansu na 3 miejsce w tabeli.

Ostatni mecz tej rundy to spotkanie Ecofishingu z Wild Ballers czyli drużyn, które jeszcze nie wygrały w tej edycji i każdy chciał wygrać swój pierwszy mecz. W drużynie Wild Ballers zabrakło ich lidera A. Schabowskiego co w dużej mierze przełożyło się na poziom i końcowy wynik. Mecz ogólnie bez większej historii, a Ecofishing mimo gry w trzy osobowym składzie poradził sobie z rywalem dość gładko wygrywając 86:51

Kolejne dobre zawody rozegrał P. Badełek zdobywca 49 punktów co umacnia go w roli faworytów do miana króla strzelców w tej edycji.