Tablice informacyjne na tarnowskich ulicach

Dzięki staraniom Tarnowskiego Centrum Informacji – przy merytorycznej pomocy Muzeum Okręgowego w Tarnowie i finansowym wsparciu Urzędu Miasta Tarnowa – na wybranych budynkach w obrębie starego miasta oraz poza jego murami – pojawiły się tablice informujące pod względem historycznym i etymologicznym o nazwach tarnowskich ulic i placów.

Zostały one zamontowane w dobrze widocznych miejscach (przy wejściu lub na rogu budynku) na elewacjach. Trzydzieści sześć tablic o wymiarach 30×40 cm lub 20×30 cm wykonano z matowego szkła hartowanego, z nadrukiem treści metodą UV w wersji polskiej i angielskiej.

Projekt oznakowania ulic skierowany jest zarówno do mieszkańców, jak i do turystów odwiedzających nasze miasto. Jego zamierzeniem jest zwiększenie świadomości tarnowian na temat pochodzenia nazw ulic oraz ich zmian na przestrzeni lat, jak również zaznajomienie z tą wiedzą turystów.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku