Pijany kierowca tico – zatrzymany

Wysoka grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz grożąca kara pozbawienia wolności, to konsekwencje z jakimi musi się liczyć dwudziestoczterolatek, który wczoraj wieczorem doprowadził do kolizji drogowej w Koszycach Małych.

13 grudnia około godziny 20:30 w Koszycach Małych na skrzyżowaniu ulicy Głównej z ulicą Wolską, kierowca osobowego tico zderzył się z prawidłowo jadącym volkswagenem. Pasażerka daewoo została przewieziona do tarnowskiego szpitala z urazem nóg.

Po badaniach okazało się, że jest to jedynie silne potłuczenie. Sprawca tego zdarzenia 24-latek, mieszkaniec powiatu tarnowskiego, nie posiadając uprawnień do kierowania, prowadził pożyczone tico będąc nietrzeźwym. W czasie badania policjanci stwierdzili ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Młody kierowca został zatrzymany i odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Jest to przestępstwo określone w artykule 178A kk zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat, zakazem prowadzenia pojazdów nie krócej niż 3 lata, a także wysoką grzywną na fundusz Pomocy Osobom Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Postępowanie w przedmiotowej sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Zachód.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku