Menu

Opłatek Maltański po raz czwarty

Blisko sto osób objętych na co dzień opieką tarnowskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej uczestniczyło w odbywającym się w Dworze Modrzewiowym hotelu „Cristal Park”, Opłatku Maltańskim. Inicjatorem organizowanego w Tarnowie już po raz czwarty opłatka był Polski Związek Kawalerów Maltańskich we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Tarnowie.

Opłatek Maltański to ogólnopolska akcja charytatywna, której pomysł zrodził się w roku 2002. Wtedy to Kawaler Maltański, Jerzy Donimirski (obecny zresztą wczoraj na spotkaniu w Tarnowie) zaprosił osoby samotne, objęte opieką pomocy społecznej do wigilijnego stołu w krakowskim Pałacu Pugetów. W tym roku, siedemnasta już edycja Opłatka Maltańskiego odbywa się w 31 miastach.

W tarnowskim spotkaniu, oprócz wspomnianego już Jerzego Donimirskiego, udział wzięli m.in. zastępca prezydenta Tarnowa, Dorota Krakowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie, Małgorzata Proszowska, jej zastępczyni, Ewa Siedlik, kierownik koordynacji ogólnopolskiej  Opłatka Maltańskiego, dr Hanna Wesołowska-Starzec, bp. ks. Stanisław Salaterski, ks. Wojciech Janczura z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach, przewodnicząca Tarnowskiej Rady Seniorów, Lidia Jaźwińska oraz honorowy prezes Powiatowego Koła Polskiego Związku Niewidomych w Tarnowie, Urszula Szuster.

Do współpracy przy organizacji przedświątecznego spotkania przyłączyło się kilkanaście firm i osób prywatnych. W paczkach przygotowanych dla rodziny wielodzietnych, osób samotnych i niepełnosprawnych, znalazły się głównie produkty potrzebne do organizacji świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło w nich również gadżetów ufundowanych przez Urząd Miasta Tarnowa.,

W części artystycznej wystąpił działający przy Polskim Związku Niewidomych w Tarnowie, zespół „Legato”, prowadzony przez Małgorzatę Boruch.

 Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>