Menu

Nietrzeźwy za kierownicą osobowej fabii

Przytomność świadka i jego właściwa reakcja być może zapobiegła tragedii na drodze. Wyeliminujmy z dróg nietrzeźwych i nie dopuszczajmy, aby za kierownicę wsiadały osoby pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

We wtorek wieczorem (11 grudnia) do dyżurnego tarnowskiej komendy zadzwoniła postronna osoba i poinformował, że drogą 1357 w kierunku Ryglic jedzie kierowca, który najprawdopodobniej jest pijany. Na miejsce skierowano patrol ruchu drogowego, który w Skrzyszowie zatrzymał do kontroli kierującego fabią. Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna, 52-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, w wydychanym powietrzu ma blisko 2,5 promila alkoholu. Jak oświadczył policjantom, przejechał już blisko 20 kilometrów jadąc od Żabna do miejsca zamieszkania w gminie Tuchów. Policjanci nie dopuścili do dalszej jazdy. Kierowca stracił prawo jazdy i trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód na parking strzeżony. Za jazdę w stanie nietrzeźwości, zatrzymany usłyszał zarzut określony w art. 178A par. 1 kodeksu karnego.

Za prowadzenie pojazdu w takim stanie grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów na czas nie krótszy niż trzy lata oraz grzywna w wysokości co najmniej 5000 złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Czynności dochodzeniowo-śledcze w sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnowie.
Co roku na drogach dochodzi do wypadków z udziałem nietrzeźwych jej użytkowników. Zapobieganie tym niebezpiecznym zdarzeniom należy do nas wszystkich. Wyeliminujmy z dróg nietrzeźwych i nie dopuszczajmy, aby za kierownicę wsiadały osoby pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.”

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>