Adam Bartosz z nagrodą specjalną POLIN

Adam Bartosz, wieloletni dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie, obecnie prezes Komitetu Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie został laureatem nagrody specjalnej przyznanej przez dyrekcję Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Była to czwarta edycja konkursu. Spośród 110 zgłoszeń z całej Polski kapituła konkursu wyłoniła siedmiu nominowanych.

Nagrodą POLIN honorowane są osoby lub organizacje, które swoimi działaniami chronią pamięć o historii polskich Żydów oraz przyczyniają się do kształtowania wzajemnego zrozumienia i szacunku pomiędzy Polakami a Żydami. W tym roku główna nagroda powędrowała do Tomasza Wiśniewskiego, założyciela Społecznego Muzeum Żydów Białegostoku i regionu.

Adam Bartosz był przez wiele lat dyrektorem Muzeum Okręgowego w Tarnowie. To wybitny znawca kultury i historii Romów oraz Żydów, który jest jednym z inicjatorów Komitetu Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej oraz pomysłodawcą obchodów Dni Pamięci Żydów Galicyjskich w Tarnowie i okolicznych miejscowościach.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku