Spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim

Łukasz Orbitowski (1977) to pisarz, który początkowo specjalizował się głównie w literaturze grozy i fantastycznej, później obyczajowej. Debiutował w 1999 roku niskonakładowym tomikiem opowiadań „Złe Wybrzeża”.

Laureat Paszportu „Polityki” i Nagrody Zajdla, nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” oraz Nagrody Literackiej Gdynia. Autor o sobie:
„Pisarz. Autor siedmiu powieści, m.in. „Inna dusza”, „Exodus”, „Tracę ciepło”. W roku 2016 otrzymał Paszport Polityki. Dwukrotnie nominowany do nagrody Nike, raz do nagrody Miasta Gdynia. Na antenie TV Kultura prowadzi program „Dezerterzy”. Wiecznie w podróży, gubi się między miastami. Przez przyjaciół zwany Potworem.”

Spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim
14 grudnia, godz. 17:00
Czytelnia Czasopism Bieżących, ul. Krakowska 4 (parter)
Prowadzenie: Anna Tomczyk-Weseli