Spotkania informacyjne dla zainteresowanych możliwością założenia KGW

Z dniem 29 listopada weszła w życie Ustawa o kołach gospodyń wiejskich. Zgodnie z nią Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzić będzie Krajowy Rejestr Kół Gospodyń Wiejskich.

Ustawa ma na celu nadanie osobowości prawnej kołom, zapewnienie możliwości szybkiej ich rejestracji oraz wsparcie finansowe ich działalności na rzecz rozwoju przedsiębiorczości na terenach wiejskich, a także kultywowania folkloru i tradycji.

Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Tarnowie organizuje spotkania informacyjne dla wszystkich zainteresowanych możliwością założenia koła, oraz ubiegania się o pomoc finansową.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku