Menu

Tarnowska wystawa doceniona

Wystawa „Wielcy sarmaci tego kraju / Wielkie sarmatki tego kraju” prezentowana w Biurze Wystaw Artystycznych w Tarnowie została doceniona przez portal Culture.pl. Ekspozycja zajęła drugie miejsce w rankingu „Sztuki wizualne”, plasując się tylko za Muzeum Narodowym w Warszawie.

W podsumowaniu mijającego roku portal Culture.pl wziął pod uwagę wystawy m.in. poznańskiego Arsenału, toruńskiej Wozowni i krakowskiego Miesiąca Fotografii. Tarnowskie BWA wyprzedziło tylko warszawskie Muzeum Narodowe.

Culture.pl to serwis informujący o najważniejszych zjawiskach i tendencjach w kulturze polskiej oraz o wydarzeniach kulturalnych organizowanych w Polsce i za granicą. To największe i najbardziej wszechstronne źródło wiedzy o twórcach i dziełach. Od ponad dekady portal Culture.pl prowadzony jest przez Instytut Adama Mickiewicza .

O rankingu można przeczytać TUTAJ.  Informacje o samej wystawie i wydarzeniach jej towarzyszących można z kolei znaleźć TUTAJ.

Wystawa „Wielcy sarmaci tego kraju / Wielkie sarmatki tego kraju” dostępna będzie w tarnowskim BWA do 13 stycznia.

fot. Przemysław Sroka

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>