Menu

Wystawa grafik w ZSP

Kolejna gratka dla sympatyków sztuki. Tym razem swoje prace zaprezentuje Agnieszka Lech – Bińczycka. Wystawę grafik artystki będzie można podziwiać w galerii Zespołu Szkół Plastycznych od 30 listopada. Wernisaż zaplanowano dzień wcześniej, 29 listopada.

Agnieszka Lech – Bińczycka jest absolwentką Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, kierunek Edukacja Artystyczna w zakresie Sztuk Plastycznych, specjalizacja: grafika warsztatowa (wklęsłodruk). Dyplom z wyróżnieniem w 2008 roku otrzymała w pracowni prof. Włodzimierza Kotkowskiego. W 2011 roku ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (pracownia prof. Henryka Ożoga). Od roku 2012 zatrudniona na stanowisku adiunkta w Zakładzie Grafiki Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie prowadzi wykłady z historii grafiki oraz zajęcia w pracowni druku wklęsłego. Brała udział w ponad 80 wystawach ogólnopolskich i międzynarodowych w kraju i za granicą.

Artystka jest także laureatką wielu nagród i wystaw. W 2018 r. otrzymała trzecią nagrodę w konkursie Obraz, Grafika, Rzeźba, Rysunek Roku. W 2010 r. wyróżnienie w konkursie „W stronę dawnych Mistrzów”, Gabinet Rycin Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego oraz  trzecią nagrodę w Przeglądzie Sztuki Młodych, „Wschód sztuki – sztuka Wschodu” przyznaną przez Podkarpacki Festiwal Sztuki. W 2009 r. na jej konto powędrowało wyróżnienie Przewodniczącego Jury w II Ogólnopolskim Triennale Granice Rysunku w Rzeszowie. W 2008 r. otrzymała Stypendium Fundacji im. Tadeusza Kulisiewicza.

Wernisaż wystawy grafik Agnieszki Lech-Bińczyckiej rozpocznie się o godz. 17.00. Ekspozycję będzie można oglądać do 19 grudnia.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>