Jakub Wnęk srebrnym medalistą

Jakub Wnęk srebrnym medalistą Otwartego Pucharu Europy OYAMA International Karate Federation w konkurencji Kata w Radomiu.

W dniach 24-25 listopada 2018 roku, w Hali MOSiR w Radomiu odbyły się zawody Otwartego Pucharu Europy OYAMA IKF w konkurencjach: Kata, Knockdown i Semi-knockdown oraz Otwartego Pucharu Polski OYAMA PFK w konkurencji Lekki Kontakt.
Organizatorem imprezy, w której wystartowało przeszło 320 osób, była OYAMA Polska Federacja Karate, Gmina Miasta Radomia oraz Radomski Klub Sportowy OYAMA nas czele z Sensei Tomaszem Klimaszewskim 4 dan.

W PE wzięli udział przedstawiciele 13 krajów w tym z: Kanady, USA, Ukrainy, Rosji, Białorusi, Niemiec, Estonii, Łotwy, Bułgarii, Węgier, Norwegii, Wielkiej Brytanii i Polski, reprezentujący style karate: Oyama, Kanreikai oraz Kyokushin z 7 różnych organizacji (w tym m.in.: Kyokushin-Tezuka Group, Kyokushin Matsushima i Shinkyokushin). Patronat nad Pucharem Europy objęli: Prezydent Radomia- Pan Radosław Witkowski, Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego- Pan Rafał Rajkowski oraz Prezes OYAMA Międzynarodowej Federacji Karate – Hanshi Jan Dyduch.

Przebieg PE obserwowało na bieżąco w Internecie przeszło 16 tysięcy widzów. Gospodarze przygotowali medale specjalnie zaprojektowane z okazji PE i PP oraz efektowne puchary. Wszyscy finaliści otrzymali cenne nagrody rzeczowe, okolicznościowe kalendarze, plakaty i dyplomy. Warto również podkreślić, że zawodnicy, trenerzy, sędziowie, goście honorowi oraz widzowie otrzymali bezpłatny kolorowy katalog zawodów. Pucharowi Europy towarzyszyli liczni dziennikarze prasy i telewizji.

W sobotę rano, w ramach Pucharu Europy rozegrano konkurencję KATA na dwóch polach prezentacji z udziałem juniorów starszych i seniorów obojga płci. Doborowe grono sędziów międzynarodowych oceniało dowolnie wybrane formy praktykowane w stylach Oyama, Kanreikai i Kyokushin. Mistrzostwa rozegrano systemem pucharowym z użyciem chorągiewek.

Reprezentujący Tarnowski Klub Sportowy Oyama Karate Jakub Wnęk wywalczył srebrny medal w konkurencji Kata Open, kategorii Juniorzy Starsi. Wicemistrzostwo na zawodach rangi europejskiej, to teraz największy sukces tego młodego, utalentowanego i utytułowanego karateki w całej dotychczasowej karierze zawodniczej. Przypomnieć należy, że Kuba w tym roku zdobył tytuł Wicemistrza w Otwartym Pucharze Makroregionu Południowego Oyama PFK w konkurencji kata w Wieliczce. Zajął dwa pierwsze miejsca w odrębnych konkurencjach Kata oraz Kobudo na Otwartych Mistrzostwa Jury Krakowsko-Częstochowskiej Oyama Karate Dzieci i Młodzieży w Olkuszu. Stanął na trzecim miejscu podium w Otwartych Mistrzostwach Regionalnych OYAMA KARATE w Kata w Wolbromiu.
W Otwartym Pucharze Europy OYAMA IKF uczestniczyli również Sensei Dariusz Hachaj pełniąc rolę jednego z sędziów oraz Sensei Mariusz Liszka, który był opiekunem przygotowującym naszego zawodnika do startu. Gratulujemy Kubie wspaniałego sukcesu !

Tego samego dnia po południu, rozegrano pojedynki w najbardziej prestiżowej konkurencji KNOCKDOWN. Zawody Pucharu Europy odbywały się w najtwardszej formule t.j z użyciem kopnięć frontalnych na głowę ( mae-geri-jodan i hiza-geri-jodan ). Eliminacje rozegrano na dwóch matach a finały na centralnym podwyższeniu z użyciem efektów świetlnych. Na głównej ścianie hali górował telebim z filmowanymi walkami.

Najlepszymi zawodnikami w tej konkurencji uznano: seniorkę Anastazję Eismunt (Ukraina Oyama) i seniora Krzysztofa Kuca (Kraków Oyama). Długotrwałe brawa otrzymali utytułowani seniorzy starsi- Roman Misiaszek (Kraków Oyama) i Igor Kikenow (Estonia) za stoczenie porywającego pojedynku finałowego w kategorii średniej, OSU!

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku