Teresa Szuszkiewicz-Spryszak – Kowarskie Impresje

Zapraszamy na ostatnie w tym roku wydarzenie z cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej”. W poniedziałek, 10 grudnia w Siedzibie Muzeum odbędzie się otwarcie wystawy kolekcji tkanin artystycznych Teresy Szuszkiewicz-Spryszak pt. „Kowarskie Impresje”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Wstęp na wernisaż jest wolny.

Teresa Szuszkiewicz-Spryszak – tarnowianka, absolwentka Liceum Technik Plastycznych w Tarnowie, w którym w 1965 roku zdała maturę i uzyskała tytuł technika plastyk, ze specjalnością tkactwo artystyczne. Następnie podjęła studia w PWSSP (obecnie ASP) we Wrocławiu, gdzie w roku 1972 uzyskała dyplom na Wydziale  Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Po ukończeniu studiów wróciła do Tarnowa. W latach 1972-2004 uczyła malarstwa, rysunku i tkactwa w Liceum Plastycznym.

Od roku 1994 bierze udział w plenerach organizowanych przez prof. Ewę Poradowską-Werszler w Kowarach. Wyjątkowa atmosfera panująca na tym plenerze, możliwość spotkania Artystów z wielu krajów, spowodowała, że p. Teresa związała się Festiwalem na wiele lat. Uczestnictwo w nim stało się dla niej i świętem i koniecznością.

Poza wystawami związanymi z Plenerem-Festiwalem Sztuki Włókna Kowary p. Teresa uczestniczy w innych, m. in. w Międzynarodowym Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianej „Z Krosna do Krosna”, Miniatury Tkackiej w Łodzi. Brała również udział w Ogólnopolskich Wystawach Małej Formy Graficznej i Exlibrisu.

O swojej twórczości mówi: – Lubię to co robię, daje mi to satysfakcję i mam nadzieję, że moje działania mogą sprawić przyjemność innym ludziom, moim Przyjaciołom i Widzom.

Kolekcja tkanin, która zostanie zaprezentowana w tarnowskim Muzeum, wykonana została różnymi technikami, na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku