Ciężarówka zmiotła przydrożną kapliczkę

Początkiem listopada dyżurny tarnowskiej komendy przyjął zgłoszenie o zniszczeniu przydrożnej kapliczki w Ryglicach. Z wstępnych informacji wynikało, że kierowca zestawu pojazdów (ciągnik siodłowy + naczepa) na wąskiej drodze zahaczył elementy konstrukcji budowli, burząc je.

Wyjaśnieniem sprawy uszkodzenia budowli zajęli się policjanci ryglickiego posterunku, którzy kilka kilometrów dalej zatrzymali sprawcę zniszczeń. Okazał się nim kierowca wiozący swoim ciężarowym manem duże drewniane bale. Wykonując manewr skrętu obok kapliczki zahaczył swoja naczepą elementy budowli, które runęły na drogę, uszkadzając dodatkowo znak drogowy oraz bariery ochronne. W tej kolizji nie ucierpiała jedynie figurka świętego Jana Nepomucena, która powstała w okresie powstania listopadowego w 1831 roku. Została ona przetransportowana do kościoła. Nierozważny kierowca, 40-letni mieszkaniec powiatu limanowskiego, będzie musiał pokryć koszty związane z naprawą wyrządzonej szkody.

Więcej wiadomości w Magazynie miasto i Ludzie w Twoim kiosku