Krajowa Wystawa Filatelistyczna 17-22 LISTOPADA

Od piątku 17 listopada do czwartku 22 listopada, w salach przy Sali Lustrzanej zwiedzać będzie można Krajową Wystawę Filatelistyczną „Tarnów 2018 – Pierwsze Niepodległe”. Jej organizatorem jest Polski Związek Filatelistów – Zarząd Okręgu w Tarnowie.

Celem wystawy jest uczczenie jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz odzyskania niepodległości przez Tarnów jako pierwsze miasto w Polsce. Na wystawie zaprezentowane zostaną eksponaty filatelistyczne (nie tylko znaczki, ale również m.in. listy z obozów jenieckich czy kartki ze stemplami) o różnej tematyce, w tym wojskowe i związane z początkiem państwowości po uzyskaniu niepodległości. Wystawa obejmie ok. 120 ekranów po 16 kart wystawowych.

Z okazji wystawy opracowany i wydany zostanie katalog, zawierający artykuły tematycznie związane z wystawą i Tarnowem. Otwarcie wystawy nastąpi w piątek 17 listopada o godz. 11. Tego dnia zwiedzać ją będzie można do godz. 17. W pozostałe dni Krajowa Wystawa Filatelistyczna „Tarnów 2018 – Pierwsze Niepodległe” czynna będzie w godz. 9-17

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku