Menu

Wystawa kanarków i ptaków egzotycznych

Podczas najbliższego weekendu w klubie „Gwiazda” przy ul. Kopernika 7 odbędzie się wystawa kanarków i ptaków egzotycznych. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, zwiedzać ją będzie można w godz. 9-17. Bilet wstępu kosztuje dwa złote.

Na wystawie organizowanej przez, świętujący w tym roku 90-lecie istnienia, tarnowski oddział Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych, swoich skrzydlatych ulubieńców zaprezentuje około 20 hodowców. Podczas weekendu w „Gwieździe” zobaczyć będzie można około 150 kanarków kolorowych oraz około 120 ptaków egzotycznych. Znajdą się wśród nich m.in. amazonki, rozelle, barabandy, aleksandretty, przedstawiciele astryldów (amadynki, mewki czy zeberki), a także egzotyczne gołąbki.

Jak poinformował nas prezes tarnowskiego oddziału Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych, Piotr Curyło, podczas wystawy czynny będzie również kiermasz, na którym kupić będzie można m.in. pokarm dla ptaków oraz akcesoria związane z ich hodowlą. Będzie można również porozmawiać z wystawcami i zasięgnąć u nich rad dotyczących hodowli. – Chcemy się pokazać, a zarazem odciągnąć młodzież od komputerów i wciągnąć ją w świat zwierząt – w naszym konkretnym przypadku, ptaków – dodaje Piotr Curyło.

Wystawy kanarków i ptaków egzotycznych na stałe wpisały się już w kalendarz tarnowskich imprez, będąc elementem promującym miasto na skalę nie tylko regionu. Najlepiej świadczyć może o tym sukces ubiegłorocznej wystawy, którą odwiedziło ponad 1400 gości nie tylko z Małopolski i sąsiednich województw, ale także z Ukrainy i Włoch.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>