Menu

Tarnowskie Dionizje po raz siódmy

Od najbliższej niedzieli, 11 listopada, w Tarnowie i okolicach odbywać będą się VII Wielkie Tarnowskie Dionizje. Rozpoczną się one orszakiem winnym po tarnowskim starym mieście.

Organizowane już po raz siódmy Wielkie Tarnowskie Dionizje zainaugurowane zostaną tradycyjnie 11 listopada o godz. 11.11, kiedy na ulice starego miasta w Tarnowie wyruszy orszak winny z udziałem lokalnych winiarzy. Po jego zakończeniu, o godz. 12.15 w Piwnicy Lippóczy Pince na placu Kazimierza Wielkiego 2 (wejście z Pasażu Tertila) odbędzie się prezentacja lokalnych winnic połączona z warsztatami kulinarnymi oraz wystawą „Historia winiarstwa na Polskim Biegunie Ciepła”.

Od środy 14 listopada do piątku 16 listopada, uczestniczyć będzie można w odbywających się w tarnowskich restauracjach kolacjach dionizyjskich, podczas których odbywać będzie się m.in. degustacja win pochodzących z lokalnych winnic.

Podczas finału VII Wielkich Tarnowskich Dionizji, Anna Nowakowska z Akademii Kulinarnej dla Smakoszy poprowadzi warsztaty łączenia potraw i wina. „Wino i kuchnia”, czyli kolacja połączona z warsztatami będzie miała miejsce w sobotę 17 listopada w Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej.

Imprezą towarzyszącą tegorocznym Dionizjom będą warsztaty winiarskie w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach. Organizator, Tarnowska Organizacja Turystyczna, zaprasza na nie we wtorek 13 listopada.

Szczegóły dotyczące VII Wielkich Tarnowskich Dionizji znaleźć można pod adresem: http://enotarnowskie.pl/vii-wielkie-tarnowskie-dionizje.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>