Jakub Wnęk wywalczył drugie miejsce startując w konkurencji kata

KARATE. Reprezentujący Tarnowski Klub Sportowy Oyama Karate sempai Jakub Wnęk, wywalczył doskonałe drugie miejsce startując w konkurencji kata. W Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto” w Wieliczce odbył się Otwarty Puchar Makroregionu Południowego OYAMA PFK w Kumite i Kata.

Organizatorem turnieju, w którym wystartowało przeszło 400 osób był Wielicki Klub Sportowy OYAMA na czele z Sensei Jarosławem Hebdą 4 dan. Zawodnicy z 20 klubów walczyli w konkurencjach: Kata, Lekki Kontakt i Semi-knockdown (Łódź, Oświęcim, Brzeszcze, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice/Andrychów, Olkusz, Proszowice, Racławice, Herby, Chocznia, Rzeszów, Tarnów, Katowice Goliat/Katowice Tychy, Katowice WR1, Sosnowiec, Niepołomice, Wieliczka, Kraków OYAMA, Kraków KOYAMA i Kraków KAS. Finaliści otrzymali puchary i dyplomy z rąk Hanshi Jana Dyducha 8 dan, Shihan Andrzeja Pierzchały 7 dan, Shihan Pawła Pajdaka 6 dan i Sensei Jarosława Hebdy 4 dan.