Zaduszki żabnieńskie entuzjastycznie przyjęte

Gromkimi oklaskami i owacjami na stojąco zakończył się niedzielny koncert „Zaduszki żabnieńskie” w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie. Gabriel Fleszar, Wojtek Klich i Jerzy Durał z zespołem 40% bluesa porwali publiczność, która pomimo trwającego prawie trzy godziny koncertu wciąż nie miała dosyć i dopominała się o bisy.

Sala widowiskowa dosłownie pękała w szwach, a po koncercie dało się słyszeć jedynie głosy zachwytu. Koncert  przyciągnął wielbicieli dobrej muzyki nie tylko z Żabna, ale i całej okolicy.

Ideą koncertu było uczczenie pamięci zmarłych artystów. Był on także okazją do zadumy i wspomnienia tych, którzy odeszli. Można było zatem usłyszeć utwory m.in: Dżemu, Zbigniewa Wodeckiego, Kory, Grzegorza Ciechowskiego i Chłopców z Placu Broni, a z zagranicznych artystów: Dolores O’Riordan, Crisa Cornella czy Prince’a.

Niesamowite wrażenie zrobiły na publiczności piosenki Dżemu w wykonaniu Gabriela Fleszara, który kilkukrotnie bisował wywoływany przez publiczność. Na scenie w Żabnie wystąpili też: zespół Uwaga na jeże, Jarek Tucki i cieszący się niegdyś ogromną popularnością w Żabnie zespół „Komarańcze”. Całości udanego koncertu dopełniła wspaniała atmosfera, którą udało się stworzyć artystom i publiczności w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku