Menu

Termalica pewnie pokonała Garbarnię Kraków

W spotkaniu 15. kolejki „Słonie” pewnie pokonały na wyjeździe Garbarnię Kraków 3:1. Po pierwszej bezbramkowej połowie, w drugiej w 58 min pierwszego gola zdobył  Mateusz Więsiereski.

Trafienie padło po zespołowej akcji gospodarzy. Cztery minuty później ponownie był remis. Debiutujący oficjalnie w barwach „Słoni” Piotr Wlazło, ładnie uruchomił Vladislavsa Gutkovskisa, który uderzeniem w krótki róg pokonał golkipera gości. W 76 min Jacek Kiełb znakomicie zacentrował do Romana Gergela, który z kilku metrów pokonał Marcina Cabaja. W 88 min z rzutu karnego wynik ustalił Piotr Wlazło.

Garbarnia Kraków – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:3 (0:0) 1:0 Więsiereski 58, 1:1 Gutkovskis 62, 1:2 Gergel 76.  Sędziował Mariusz Złotek. Żółte kartki: Wójick (52 min) – Kalisz (32), Jovanović (53).

Garbarnia Kraków: 80 Marcin Cabaj – 16 Paweł Pyciak, 3 Michał Czekaj, 14 Arkadiusz Garzeł, 6 Szymon Kobusińki – 17 Filip Wójcik,5 Łukasz Pietras, 8 Marek Masiuda, 37 Grzegorz Gawle (70 21 Szymon Kiebzak) – 29 Mateusz Więsiereski (61 23 Dawid Nowak), 9 Tomasz Ogar.  Rezerwowi: 33 Aleksander Kozioł – 2 Rafał Górecki, 11 Serhii Krykun 19 Karol Kostrubała, 21 Szymon Kiebzak, 23 Dawid Nowak, 27 Michał Wrześniewski.

Bruk-Bet Termalica: 12 Dariusz Trela – 17 Bartosz Szeliga, 96 Przemysław Szarek, 77 Artem Putiwcew, 24 Kamil Słaby – 6 Dawid Kalisz, 5 Vlastimir Jovanović (70 20 Jacek Kiełb), 10 Samuel Stefanik (46 4 Piotr Wlazło), 25 Mateusz Kupczak, 7 Roman Gergel – 21 Vladislavs Gutkovskis. Rezerwowi: 98 Michał Leżoń – 4 Piotr Wlazło, 9 Marek Mróz, 16 Martin Miković, 20 Jacek Kiełb, 32 Dawid Szymonowicz, 99 Árni Vilhjálmsson.

Trenerzy oceniają spotkanie Garbarnia Kraków – Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Marcin Kaczmarek, trener Bruk-Bet Termaliki Nieciecza: Nie weszliśmy w ten mecz najlepiej. Gospodarze prostymi środkami stwarzali sobie groźne okazje. Potem byliśmy zmuszeni do gry w ataku pozycyjnym. W momencie kiedy wydawało się, że kontrolujemy mecz straciliśmy bramkę. Byliśmy w trudnym położeniu. Naszym założeniem przed tym spotkaniem było zachowanie czystego konta. To był trudny moment meczu. Nasza reakcja okazała się bardzo dobra. Nie straciliśmy wiary. Zaczęliśmy grać szybciej, pomogły również zmiany, które przeprowadziliśmy. Ostatecznie strzeliliśmy trzy bramki i wygraliśmy ważny mecz. Bardzo się z tego cieszę.

`

Bogusław Pietrzak, trener Garbarni Kraków: Gratuluję gościom zwycięstwa. Moim zawodnikom mogę pogratulować walki do końca i włożonego w spotkanie wysiłku z tak mocnym przeciwnikiem. Prosty plan, który mieliśmy nie udał się. Nie wykorzystaliśmy dwóch dogodnych sytuacji w pierwszej połowie. Wtedy mecz mógł się potoczyć inaczej.

Przemysław SzarekPierwsza połowa był bardzo wyrównana. Daliśmy się dwa razy zaskoczyć i przeciwnik stworzył sobie klarowne sytuacje, których nie wykorzystał. W końcu przejęliśmy tę inicjatywę. Udowodniliśmy to w drugiej połowie. Wyszliśmy na nią z mocnym postanowieniem zwycięstwa. Straciliśmy pierwszą bramkę, ale się podnieśliśmy. W naszej grze jest sporo do poprawy, szczególnie jeżeli chodzi o defensywę. Przed czekającym nas maratonem teraz dla nas najważniejsza będzie regeneracja.

Vladislavs Gutkovskis: Nasza gra w pierwszej połowie nie wyglądała za dobrze. Mieliśmy mało miejsca do grania. Po zmianie stron zaczęły pojawiać się strefy, gdzie mieliśmy większą możliwość grania. To spowodowało, że zaczęliśmy tworzyć sytuacje i strzelać bramki. Udało się to również mnie, z czego oczywiście się cieszę.

Piotr WlazłoCieszę się ze zwycięskiego debiutu i zdobytej bramki. Przegrywając 0:1 i wygrać 3:1 to wielka rzecz. Czuję głód piłki, ale zdaję sobie sprawę, że w Bruk-Becie Termalice jest szeroka kadra. Każdy kto wchodzi ma pomóc drużynie.

Mateusz KupczakCieszymy się z tego zwycięstwa. Jest dla nas bardzo ważne. Nie było łatwo. Na początku gospodarze mieli swoje sytuacje. Potem przejęliśmy inicjatywę i wygraliśmy. Chociaż musieliśmy gonić wynik. Stracona bramka nas nie podłamała. Wręcz przeciwnie zmobilizowaliśmy się i odwróciliśmy losy spotkania.

Dariusz TrelaŹle weszliśmy w ten mecz. Garbarnia próbowała to wykorzystać. Niemrawo prezentowaliśmy się na początku drugiej połowy. Straciliśmy gola, ale na szczęście dobrze zareagowaliśmy. Walczyliśmy wierząc, że jesteśmy w stanie coś ugrać. To nam się udało. Strzeliliśmy na wyjeździe trzy bramki, co nam się dawno nie udało.