Plantacja konopii indyjskich przestała istnieć

Walka policjantów z narkobiznesem w Tarnowie trwa w najlepsze. „Kryminalni”  Komisariatu Policji Tarnów-Centrum zlikwidowali nielegalną uprawę marihuany i zabezpieczyli rosnące na jej terenie kilkadziesiąt krzaków konopi. Dzięki ich staraniom, na lokalny rynek nie trafi  prawie 3 kilogramy środków odurzających, których wartość szacuje się na ponad 80 tys. złotych.

Policjanci z komisariatu przy ul. Narutowicza ujawnili na obrzeżach miasta plantację marihuany. Na zalesionym obszarze, pomiędzy drzewami rosły 34 krzaki konopi indyjskich, w różnej fazie wzrostu, z których największe sięgały 2,5 metra wysokości. Zabezpieczone narkotyki posłużą teraz jako dowód w sprawie.

Szacuje się, że przejęta ilości środków odurzających, posłużyłaby do wyprodukowania blisko 3 tysięcy dilerskich działek, o czarnorynkowej wartości przekraczającej 80 tysięcy złotych. Jak zgodnie podkreślają policjanci z Tarnowa– najważniejsze, że na lokalny rynek nie trafi już tak pokaźna ilość groźnych dla zdrowia narkotyków.

Funkcjonariusze pracują obecnie nad ustaleniem właściciela nielegalnej uprawy. Przypominamy, że w myśl ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii, uprawa konopi indyjskich jest przestępstwem, za które grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku