Menu

Trwa akcja szczepień przeciw grypie

Starsi mieszkańcy Tarnowa bardzo chętnie korzystają z bezpłatnych szczepień przeciw grypie. W ciągu czterech tygodni realizacji tegorocznej edycji miejskiego programu szczepień ochronnych przeciw grypie, zaszczepiło się już ponad 2100 osób.

Po raz pierwszy w tym roku bezpłatnymi szczepieniami przeciwko grypie zostali objęci mieszkańcy Tarnowa już od 60. roku życia. Populacja osób powyżej 60. roku życia należy do grup, w których zaleca się wykonywanie szczepień przeciwko grypie z uwagi na wysokie ryzyko zachorowania i możliwość występowania powikłań chorobowych.

W 2018 roku, dzięki wsparciu środków z budżetu miasta dofinansowaniem pochodzącym z Narodowego Funduszu Zdrowia, możliwe jest objęcie szczepieniami rekordowej jak na tarnowskie realia ilości 2430 osób. Łączna wartość Programu wynosi 100 000 zł, w tym środki pochodzące z budżetu Gminy Miasta Tarnowa stanowią 60 000 złTrzy przychodnieuczestniczące w programie, to jest: Miejska Przychodnia Lekarska Nr II NZOZ Sp. z o.o., Miejska Przychodnia Lekarska Nr III NZOZ Sp. z o.o. oraz Miejska Przychodnia Lekarska Nr 5 Sp. z o.o. wyczerpały już możliwość bezpłatnych szczepień. Nadal zaszczepić można się jeszcze w Mościckim Centrum Medycznym Sp. z o.o., przychodni nMedica oraz Centrum Medycznym Kol-Med. Z bezpłatnych szczepień przeciw grypie może jeszcze skorzystać 335 osób.

Miasto Tarnów należy do liderów szczepień przeciw grypie wśród jednostek samorządu terytorialnego w Polsce. Tarnowski program szczepień realizowany jest nieprzerwanie od 2007 roku (w 2018 r. już po raz dwunasty!). W latach 2007-2017 zaszczepiono łącznie ponad 15.500 osób starszych.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>