Zwycięzcy Pucharu Gordona Bennetta u prezydenta Tarnowa

Jak już informowaliśmy, Polacy po raz szósty w historii wygrali niezwykle prestiżowe międzynarodowe zawody balonowe, zdobywając Puchar Gordona Bennetta. Mateusz Rękas i Jacek Bogdański spotkali się z prezydentem Tarnowa.

58 godzin i 28 minut – tyle czasu potrzebowała polska załoga na pokonanie dystansu 1145,29 km, by stanąć na podium Balonowych Mistrzostwach Świata w Lotach Długodystansowych. – Wygraliśmy strategią i wywalczyliśmy organizację Pucharu w roku 2020 – podkreśla Jacek Bogdański. – Sami jednak nie dalibyśmy rady, nasz sukces to praca kilkunastu osób: ekipy pościgowej oraz sztabu i ekipy naziemnej, w tym trzech meteorologów, którzy dbali o nasze bezpieczeństwo – dodaje Mateusz Rękas, będący jednocześnie najmłodszym zwycięzcą zawodów rozgrywanych od 1906 r. Wspólny wysiłek zaowocował sukcesem – po 35 latach Puchar Gordona Bennetta wrócił dla Polski.
– Serdecznie gratuluję osiągniętego wyniku. Dajecie nam Państwo tarnowianom powody do dumy i rozsławiacie nasze miasto. Życzę pomyślnych wiatrów i dalszych sukcesów – mówił podczas spotkania prezydent Tarnowa.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku