Wspólny Powiat przedstawił swoich kandydatów do Rady Powiatu Tarnowskiego

Dziś, w tarnowskiej Sali Lustrzanej z lokalnymi mediami spotkali się kandydaci Wspólnego Powiatu, którzy 21 października będą walczyć o głosy mieszkańców w wyborach do Rady Powiatu Tarnowskiego.

Nieformalnym liderem Wspólnego Powiatu jest były Starosta Powiatu Tarnowskiego Mieczysław Kras (Wspólny Powiat), który w zbliżających się wyborach samorządowych będzie walczył o mandat radnego Rady Powiatu Tarnowskiego.

– Wspólny Powiat to odpowiedź na próbę zagarnięcia samorządu przez partie. Samorząd powinien być wolny od polityki — podkreślał podczas konferencji prasowej Mieczysław Kras. — Mieszkańców nie interesuje znaczek partyjny, tylko dobre drogi, nowe chodniki, miejsca pracy, bezpieczne szkoły. Tym żyją ludzie, a nie wojną Polsko-Polską. Nasza inicjatywa wychodzi naprzeciw mieszkańcom, którzy mają dosyć polityki. Wspólny Powiat tworzą samorządowcy z krwi i kości, z niebagatelnym doświadczeniem, ale również ludzie młodzi, którym nie jest wszystko jedno i chcą wziąć sprawy w swoje ręce.

Czas nowych liderów

Kto zatem tworzy drużynę Wspólnego Powiatu? W okręgu nr 1 (gmina Tarnów) liderem listy jest Krzysztof Kukułka. Listę w okręgu nr 2 (gmina Tuchów) otwiera były starosta powiatu tarnowskiego Mieczysław Kras, a za jego plecami plasuje się Mariusz Ryś (były burmistrz Tuchowa). Liderką okręgu nr 3 (gmina Żabno) jest Jadwiga Kusior. W okręgu nr 4 (gminy: Radłów, Wietrzychowice, Wierzchosławice) z pierwszego miejsca kandyduje Marek Podraza, natomiast za jego plecami jest były Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie Tadeusz Sitko. Listę w okręgu nr 5 (gmina Lisia Góra, Skrzyszów) otwiera znana i lubiana lekarka Anna Grabczyńska. O głosy wyborców z gminy Gromnik i Ciężkowice powalczy z ,jedynki” były poseł Jacek Pilch. W okręgu nr 7 (gminy: Pleśna, Wojnicz, Zakliczyn) na pierwszym miejscu znalazł się Robert Kłósek, W ostatnim okręgu obejmującym gminy: Szerzyny, Ryglice, Rzepiennik Strzyżewski drużynie Wspólnego Powiatu przewodzi wieloletni wójt gminy Rzepiennik Strzyżewski Kazimierz Fudala.

O co walczy Wspólny Powiat?

Komitet w głównej mierze stawia na aktywizację społeczeństwa, bezpieczeństwo i współpracę. Plan zakłada stworzenie: Młodzieżowej Rady Powiatu, Powiatowej Rady Seniorów oraz wprowadzenie Budżetu Obywatelskiego na poziomie powiatu. Ciekawą propozycją jest również wcielenie w życie Inicjatywy Obywatelskiej, czyli możliwość składania konkretnych wniosków i projektów uchwał przez grupy mieszkańców. Przedstawiciele Wspólnego Powiatu deklarują również wzmocnienie inwestycji w jednostki OSP oraz walkę o czyste powietrze — zakup oczyszczaczy powietrza oraz wsparcie w procesie wymiany pieców. Ważnym elementem programu jest także zacieśnienie współpracy z Tarnowem oraz gminami naszego regionu.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku