Podejrzana koperta przyczyną mobilizacji służ

Przesyłka z białą, sypką substancją przyczyną mobilizacji tarnowskiej policji, straży pożarnej oraz pracowników Sanepid-u. Żart może skutkować zarzutami, a w konsekwencji karą pozbawienia wolności do 8 lat.

Wczoraj (9.10) tuż przed 10 rano, dyżurny miasta odebrał telefon od pracownika Poczty Polskiej w Tarnowcu o podejrzanej przesyłce, z której wysypał się biały proszek. Na miejsce natychmiast wysłano patrol policji, którego zadaniem było zabezpieczenie miejsca. W rejon zagrożenia skierowano również straż pożarną oraz pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Ustalono, że przesyłka została wrzucona do skrzynki pocztowej w rejonie kościoła. Zawierała białą, sypką substancję, a na kopercie napis „wąglik”. Wstępne badania wykonane przez pracowników Sanepid-u oraz chemików straży pożarnej wykluczyły niebezpieczny czynnik biologiczny, mimo to przesyłka została w całości zabezpieczona jako dowód w sprawie. Skrzynkę pocztową i budynek poczty poddano procesowi dekontaminacji. Do popołudnia policjanci śledczy pracowali na miejscu, zabezpieczając materiał procesowy. Obecnie ustalają nadawcę przesyłki, który musi się liczyć z odpowiedzialnością karną określoną w artykule 224a kk. Przepis ten przewiduje karę nawet do 8 lat więzienia.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku