Lekkoatletyczne MP młodzików w Tarnowie

Bardzo miła dla naszego miasta informacja napłynęła z posiedzenia zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Podjęta na nim została decyzja, że Tarnów będzie w przyszłym roku organizatorem Mistrzostw Polski młodzików (do lat 16) w lekkiej atletyce. Kontrkandydatami Tarnowa były Kalisz oraz Częstochowa.

Zawody organizowane przez AZS PWSZ Tarnów odbędą się w dniach 21-22 września 2019 roku na stadionie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego. Udział w nich weźmie około 700 zawodniczek i zawodników z całej Polski. – Jest to świetna wiadomość i niesamowita promocja dla naszego miasta. Tarnów jeszcze nigdy nie organizował lekkoatletycznej imprezy rangi mistrzostw kraju ani zawodów z udziałem tak dużej liczby startujących – mówi Jarosław Wałaszek.

Trener AZS PWSZ Tarnów, który pełnił będzie funkcję dyrektora mistrzostw, podkreśla dużą pomoc ze strony prezydenta Tarnowa, Romana Ciepieli. – Prezydent sam podjął temat. Bardzo zależało mu na tym, żeby te mistrzostwa rozegrane zostały w Tarnowie.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i ludzie w Twoim kiosku