Rządowe pieniądze na szkolny gabinet dentystyczny w Szkole Podstawowej Zakliczynie

Samorząd zakliczyńskiej gminy otrzymał 87 tys. zł z Ministerstwa Zdrowia na wyposażenie gabinetu stomatologicznego w Szkole Podstawowej w Zakliczynie. Pieniądze z rządowego programu profilaktyki zdrowotnej pt. „Poprawa dostępności do świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży w szkołach w 2018 roku” otrzymały tylko trzy gminy z Małopolski. Pozyskane środki rządowe to 80% wartości zadania, pozostała kwota 22,5 tys. zł pochodzi z budżetu Gminy Zakliczyn (20% wartości zadania).

Głównym celem Programu jest zwiększenie dostępności dzieci i młodzieży do świadczeń stomatologicznych udzielanych w szkołach publicznych, a także objęcie jak najliczniejszej grupy uczniów efektywną opieką stomatologiczną oraz działaniami edukacyjnymi w zakresie zdrowia jamy ustnej.

Uruchomienie w ramach rządowego programu gabinetu dentystycznego pozwoli na zwiększenie dostępności opieki stomatologicznej dla naszych uczniów. Dziękuję Pani Minister Józefie Szczurek – Żelazko za udzielone Gminie Zakliczyn wsparcie finansowe – twierdzi burmistrz Dawid Chrobak.

Gabinet stomatologiczny w Zakliczynie jeszcze w tym roku wyposażony zostanie w wysokiej jakości sprzęt niezbędny do świadczenia usług dentystycznych.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku