Menu

Przedstawienie teatralne Kapelusz pełen nieba

„Chochliki” to szkolna grupa teatralna działająca w Szkole Podstawowej nr 3 w Tarnowie.  Na swoim koncie ma już kilka znaczących  występów oraz drugą nagrodę w przeglądzie Teatralne Lustra w Brzesku, a także wyróżnienie w tarnowskiej Masce.

 

Założycielem grupy jest Greta Misiaszek-Skowyra- nauczyciel pracujący w tutejszej szkole. Zamiłowanie do dobrej literatury i teatru pani Skowyra potrafiła efektywnie przelać na młodych ludzi, którzy chętnie podjęli przygodę ze szkolnym teatrem.

Tym razem na tapetę młodzież postanowiła wziąć dzieło Terrego  Pratchetta pt. Kapelusz pełen nieba”. To historia o 11-letniej, początkującej czarownicy, która jak na wiedźmę przystało wyróżnia się wyjątkowością. Jej niezwykłość nie polega jednak na machaniu różdżką, czy przyrządzaniu magicznych eliksirów. Umiejętność trzeźwego oceniania sytuacji, widzenie rzeczy takimi jakie naprawdę są oraz pokora, cierpliwość i empatia, czynią z niej niezwykłą postać. Te i jeszcze kilka innych zdolności zostają poddane egzaminowi, w którym stawką będzie życie Akwili. Za nastoletnią czarownicą podąża bowiem Współżycz, który wnikając w umysły innych, wyzwala w nich to co najgorsze, a nawet doprowadza do śmierci. Czy jednak tak straszny los spotka młodą bohaterkę?

O tym przekonajcie się sami.

Przedstawienie odbędzie się 12 października 2018 roku o godzinie 11.00 w auli Jana Pawła II przy ulicy Kapitulnej 2. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników  magii oraz wielbicieli młodych talentów.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>