Menu

Policjanci z Żabna zatrzymali mężczyznę, który chciał ich przekupić

Policjanci Komisariatu Policji w Żabnie zatrzymali mężczyznę, który obiecywał wręczenie im łapówki w wysokości 100 złotych w zamian za odstąpienie od czynności prawnych. Mężczyzna usłyszał zarzuty z art. 229 kk oraz 226 kk. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę wieczorem (29.09) policjanci Komisariatu Policji w Żabnie zostali wezwani na interwencję domową w Radłowie, w której jeden z domowników będąc po wpływem alkoholu awanturował się, rozbijając szklane naczynia. Na miejscu okazało się, że 27-latek pod wyraźnym działaniem alkoholu krzyczał, wyzywał, przeklinał oraz zachowywał się agresywnie w stosunku do pozostałych domowników, jak również do interweniujących policjantów. W związku z tym został zatrzymany, a w podczas przejazdu do komisariatu w Żabnie zaproponował policjantom łapówkę w wysokości 100 złotych, aby odstąpili od jego zatrzymania.

W związku z podjętą interwencją, znieważeniem policjantów oraz obietnicą udzielenia łapówki, mężczyzna trafił do Policyjnej Izby Zatrzymań w Tarnowie – do wytrzeźwienia.
Po wytrzeźwieniu został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, gdzie prokurator przedstawił mu zarzuty określone w artykułach 226 § 1 kk oraz 229 § 1 i § 3 kk za których naruszenie grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawca przyznał się do zarzucanych czynów, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Żabnie.”

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Komentarze ( 1 )

  • To jest śmieszna po prostu facet wyskakuje z 100 wą jak by zaproponował kilka tysięcy to podejrzewam że by to wyglądało inaczej ale pewnie machał im 100złotówka i z ironia stwierdzał ze się przecież załatwi to tym bardziej było w odczuciu funkcjonariuszy jak poniżenie i szydera a wiec tym bardziej mu dowalili

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>