Znamy laureatów konkursu „Zielony Tarnów”

Zakończyła się dziewiętnasta już edycja konkursu na najpiękniejszy ogród i balkon „Zielony Tarnów”. Tradycyjnie konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców Tarnowa. Od początku lipca do końca sierpnia komisja konkursowa obejrzała 50 obiektów.

Głównym celem konkursu jest zachęcenie i zaktywizowanie mieszkańców do upiększania swojego najbliższego otoczenia, a przez to poprawy wizerunku Tarnowa i postrzegania go jako miasta zielonego, zadbanego, w którym warto żyć i gdzie można spędzić przyjemnie wolne chwile.

Komisja zwracała uwagę na estetykę, czystość, kompozycję roślinną, pracochłonność oraz zmiany
w stosunku do lat ubiegłych. Zauważono, że uczestnicy konkursu urządzając swoje otoczenie wykazują się coraz większą pomysłowością, wiedzą ogrodniczą, a w swoją pracę wkładają dużo wysiłku i serca. Ogrody i balkony cechuje przemyślana kompozycja przestrzenna oraz różnorodność gatunkowa.

Wyniki konkursu
Kategoria „Ogród przy budynku jednorodzinnym” (8 obiektów)
I miejsce – Jarosław Nowak
II miejsce – Grażyna Pochroń
III miejsce – Jerzy Gorczyca
Urszula Łankiewicz
Grażyna i Franciszek Florek
Jan Łętka
Kategoria „Balkon” (18 obiektów)
I miejsce – Grażyna Pochroń
II miejsce – Tomasz Stachura
III miejsce – Kamil Szczupał
Karolina Wójs
Monika Jarek
Barbara Chmielewska
Jan Łętka
Józefa Kołpa
Grażyna Wójcik
Kategoria „Ogród przy budynku wielorodzinnym” (14 obiektów)
I miejsce – Teresa Buczek
II miejsce – Grażyna i Marek Młyńscy
III miejsce – Wanda Ziewacz
Zofia Kaczor
Zofia Niedziela
Wanda Gdowska
Grażyna Wrońska
Paulina i Przemysław Zając
Kategoria „Ogród przy instytucji” (10 obiektów)
I miejsce – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Tarnowie
II miejsce – Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Przyjazny Dom”
III miejsce – Przedszkole Publiczne nr 32 w Tarnowie
Szkoła Podstawowa nr 15 w Tarnowie
Przedszkole Publiczne nr 19 w Tarnowie
Klasztor O. Bernardynów

Uroczyste podsumowanie XIX edycji konkursu odbędzie się w poniedziałek 15 października o godz. 13
w Sali Lustrzanej. Właścicielom i opiekunom wyróżniających się ogrodów, zieleńców i balkonów Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela wręczy nagrody, a wszyscy uczestnicy otrzymają okolicznościowe dyplomy, drobne upominki i sadzonki.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku