Z myślą o przyszłości

„Przyszłość Europy jest w twoich rękach” to tytuł debaty zorganizowanej przez marszałka województwa małopolskiego Jacka Krupę oraz wicemarszałka województwa małopolskiego Stanisława Sorysa z udziałem reprezentanta Komisji Europejskiej Wolfganga Müncha oraz ekspertów.

Główną częścią wydarzenia był panel dyskusyjny poświęcony ramom prawnym dla polityki spójności w okresie 2021-2027. Tematyka panelu koncentrowała się na planowanych działaniach związanych z przyszłością naszego regionu w dziedzinie przedsiębiorczości, spraw społecznych oraz walki o czyste powietrze. Do udziału w rozmowach zaproszono doświadczonych samorządowców oraz przedstawiciela komisji europejskiej.

– Do tej pory inwestowaliśmy w drogi, w infrastrukturę, pierwsze potrzeby w tym zakresie mamy zaspokojone. Teraz fundusze europejskie powinny być przeznaczone dla ludzi, na podnoszenie ich kwalifikacji oraz na taką opiekę zdrowotną, która wynika z aktualnych potrzeb naszego społeczeństwa. Równie ważna jest jasna i przejrzysta polityka senioralna – mówił prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, który został zaproszony przez marszałka województwa do udziału w panelu dyskusyjnym.

W debacie – oprócz przedstawiciela komisji europejskiej, władz województwa oraz prezydenta Tarnowa – udział wzięli także prezes zarządu Krakowskiego Alarmu Smogowego Andrzej Guła, prezes zarządu Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych Ewa Chromniak oraz prezes Sądeckiej Izby Gospodarczej Paweł Kukla.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku