Menu

XXII Ogólnopolski Festiwal Komedii TALIA 2018 – werdykt

Jury XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia, odbywającego się  w dniach od 21 do 30 września 2018 roku w  Teatrze im. Ludwika Solskiego  w Tarnowie, obradujące  w składzie:
– Aneta Groszyńska  – Przewodnicząca
– Grażyna Wolszczak
– Jacek Kopciński
– Jerzy Radziwiłowicz

 Po obejrzeniu dziesięciu przedstawień konkursowych jury jednogłośnie postanowiło przyznać:

Grand Prix w wysokości 15 tysięcy złotych oraz Statuetkę Talii, Teatrowi Śląskiemu im. St. Wyspiańskiego w Katowicach za spektakl „Porwanie Europy” Jarosława Marka Rymkiewicza w reżyserii Piotra Cieplaka.

Pierwszą Nagrodę w wysokości 6 tysięcy złotych Teatrowi Papahema w Białymstoku za spektakl „Skłodowska. Radium Girl” autorstwa i w reżyserii Agaty Biziuk.

Drugą Nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych Grupie Potem-o-tem w Warszawie za spektakl „Pierwsza lepsza” Aleksandra Fredry w reżyserii Marcina Zbyszyńskiego.

Nagrodę indywidualną w wysokości 4 tysięcy złotych panu Dariuszowi Chojnackiemu za rolę Kicia w spektaklu „Porwanie Europy” Jarosława Marka Rymkiewicza w reżyserii Piotra Cieplaka z Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach.

 Nagroda publiczności:
„Śluby panieńskie” z Teatru im L. Solskiego w reżyserii Wojciecha Malajkata
Nagroda ZASP Ale Aktor!
Filip Kosior za rolę w spektaklu pt.: „Pierwsza lepsza”

 Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Miasta Tarnowa.
Mecenas Teatru Grupa AZOTY.

Zdjęcie ze spektaklu „Śluby panieńskie”. Fot. Paweł Topolski

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>