Menu

Handlarze niebezpiecznymi substancjami zatrzymani

Tarnowscy policjanci po raz kolejny zapobiegli wprowadzeniu na lokalny rynek niebezpiecznych substancji. Ponieważ zabezpieczone substancje 3CMC zawierają się w znowelizowanej Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii, zatrzymanym grozi do 3 lat więzienia.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu oraz Referatu Patrolowo Interwencyjnego Komisariatu Policji Tarnów-Centrum zatrzymali młode osoby, mężczyznę w wieku 21 lat zameldowanego w Krakowie oraz kobietę w wieku 19 lat z powiatu tarnowskiego. W wyniku przeszukania osób, domu oraz samochodu, którym się poruszali policjanci ujawnili i zabezpieczyli substancję chemiczną nazwie 3CMC w ilości ponad 39 gram. Od momentu znowelizowania Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii jest to środek wpisany jako narkotyk. W związku z posiadaniem substancji zabronionych, mężczyzna oraz kobieta usłyszeli zarzut określony w artykule 62 ust. 1 tej Ustawy i po przesłuchaniu zostali zwolnieni. Za posiadanie substancji odurzających lub psychotropowych grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Centrum.

Pamiętajmy, że różnorodne substancje chemiczne to śmiertelne zagrożenie, które bardzo szybko i w sposób nieodwracalny może zniszczyć zdrowie lub życie. Reagujmy, jeśli ktoś z naszego otoczenia po nie sięga. Jeżeli znamy osoby lub punkty oferujące do sprzedaży dopalacze – poinformujmy o tym Policję – uchronimy w ten sposób innych przed poważnym niebezpieczeństwem.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>