Menu

Wyjątkowy pamiętnik „Wybór. Przetrwać niewyobrażalne i żyć” Dr. Edith Evy Eger.

Nakładem Wydawnictwa Czarna Owca ukazał się przejmujący pamiętnik dr. Edith Evy Eger Wybór. Przetrwać niewyobrażalne i żyć.

To wyjątkowa historia dziewczyny, która przetrwała obóz koncentracyjny i co więcej udało jej się, dzięki przeżytej traumie, pomóc innym cierpiącym z powodu psychicznych urazów.

Jak to możliwe, że pełne mroku życie nie złamało tej kruchej dziewczyny? Potworność jakiej doświadczyła dodała jej odwagi i ją wzmocniła.

Tak naprawdę jej mądrość pochodzi z głębi najbardziej druzgocących momentów w jej życiu. – Philip G. Zimbardo

  W 1944 roku szesnastoletnia Edith Eger została wywieziona do Auschwitz. Czekały tam na nią niewyobrażalne cierpienia, które przetrwała, będąc m.in. zmuszona do tańca przed niesławnym doktorem Józefem Mengele.

W książce Edith dzieli się swoimi doświadczeniami z Holokaustu i opowiada historie o ludziach, którym od tamtych czasów pomogła. Dziś jest uznaną na świecie psycholożką, a wśród jej pacjentów znajdują się ofiary przemocy i żołnierze cierpiący na zespół stresu pourazowego. Wyjaśnia, jak to się dzieje, że umysły wielu z nas stają się naszym więzieniem.

Wybór zawiera w sobie siłę przekazu Człowieka w poszukiwaniu sensu Viktora E. Frankla, jest jednak książką zupełnie wyjątkową.

Zmienia podejście do życia. Ciepła, pełna empatii i nieskończenie mądra, stanowi głęboką analizę ludzkiej duszy i jej zdolności do uzdrowienia.

 „Życie doktor Eger odkrywa przed nami naszą zdolność przetrwania nawet najstraszniejszego z koszmarów i pokazuje, jak wykorzystać cierpienie, by nieść pomoc innym. Edith odnalazła wolność i przebaczenie i pokazuje nam, jak sami też możemy tego dokonać”.  – Desmond Tutu

„Trudno wyobrazić sobie ważniejszą książkę na czasy, w których żyjemy”.  – The Bookseller

 Dr. Edith Eva Eger – często nazywa się ją „Anną Frank, która nie umarła”. Urodzona na Węgrzech, po wojnie wyjechała z mężem do Stanów Zjednoczonych. Później skończyła University of Texas i została wybitną psycholożką. Dzisiaj prowadzi intensywną praktykę kliniczną i jeździ z wykładami po całym świecie.

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>