Rowerem po Tarnowie

Już wkrótce po Tarnowie będziemy się poruszać miejskimi rowerami. Prace związane z montażem stacji rowerowych rozpoczną się 6 października. Po ich zakończeniu w mieście pojawią się długo wyczekiwane miejskie rowery.

W przyszłym miesiącu w Tarnowie pojawi się 10 stacji rowerowych, 100 rowerów miejskich dla dorosłych i 10 dziecięcych rowerów miejskich. Każda stacja pomieści od dziesięciu do dwudziestu miejsc do pozostawienia rowerów, a największa liczba rowerów dla dzieci znajdzie się w pobliżu Parku Strzeleckiego i przy Centrum Sztuki Mościce.

Aktualnie trwają prace związane z koordynacją systemów elektronicznych, a dokładnie integracja z tarnowską kartą miejską. To ważny i najbardziej niewidoczny element prac. Dziś rozpoczną się prace związane z przygotowaniem terenów pod stacje rowerowe. Montaż pierwszych stacji planowany jest na 6 października, natomiast podczas pikniku Dzień Babiego Lata zostaną zaprezentowane pierwsze rowery miejskie.

Koszt inwestycji to 2,6 milionów złotych.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku