Znęcał się nad psem

31-letni mieszkaniec Tarnowa skopał psa, usiłował ukraść alkohol i groził sprzedawcy pobiciem, znieważył funkcjonariuszy i naruszył nietykalność jednego z nich.  Zatrzymany przez tarnowskich policjantów – odpowie za wszystko przed sądem.

Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum interweniowali u zbiegu ulic Lwowskiej i Szerokiej. Pomocy potrzebowała właścicielka psa, która wybrała się z nim na przechadzkę. Do spacerującej kobiety podbiegł niespodziewanie nieznany jej mężczyzna i z impetem kopnął w tułów jej pupila. Wystraszona kobieta ruszyła przed siebie, ale nietrzeźwy napastnik wcale nie miał zamiaru odpuścić. Szedł za nią i ponownie kopał czworonoga. Widząc co się dzieje właścicielka zwierzaka poprosiła o pomoc policję.

Podczas interwencji nietrzeźwy i pobudzony 31-latek obrzucił wulgaryzmami policjantów i naruszył nietykalność cielesną jednego z nich. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.  Okazało się, że ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu .

Policjanci ustalili, że tego samego dnia mężczyzna chciał ukraść alkohol ze sklepu spożywczego w centrum miasta i groził sprzedawcy pobiciem.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut usiłowania rozboju, znęcania się nad zwierzęciem, znieważenia i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Grozi mu nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Jeszcze dzisiaj policjanci doprowadzą zatrzymanego do prokuratury. Będą wnioskować o objęcie go środkami zapobiegawczymi m.in. zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych przez niego osób oraz dozorem policji.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku