WiS poparł Koprowskiego

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Tarnowa wystartuje z poparciem Wolnych i Solidarnych. Komitet wyborczy Wolni i Solidarni Kornela Morawieckiego poparł właśnie w najbliższych wyborach samorządowych Kazimierza Koprowskiego.

Kazimierz Koprowski to osoba godna zaufania – napisał w liście poparcia lider WiS-u Kornel Morawiecki. – Rozumie młodych bowiem ma za sobą bogate doświadczenie w pracy z młodzieżą, kiedy pełnił funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 23 im. Św. Jana Pawła II w Tarnowie, dyrektora Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Św. Jana Pawła II w Wojniczu oraz dyrektora Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży „Kana”.

Według Morawieckiego, Kazimierz Koprowski ma poważny dorobek jako samorządowiec, był radnym, długoletnim naczelnikiem wydziału edukacji tarnowskiego magistratu a także zastępcą prezydenta miasta Tarnowa. Kazimierz Koprowski ma też bogate doświadczenie jako wykładowca akademicki oraz urzędnik Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Jest człowiekiem pracowitym i kompetentnym, wykazywał się bezinteresownością i dbałością w pracy o dobro wspólne oraz o sprawy zwykłych ludzi – dodaje Kornel Morawiecki. – Dlatego popieram Pana dr Kazimierza Koprowskiego w wyborach na prezydenta miasta Tarnowa.

Jak poinformował nas szef WiS-u w Tarnowie Czesław Kwaśniak, nie dojdzie do porozumienia WiS-u z „Oburzonymi”. Wcześniej ugrupowanie Kornela Morawieckiego rozpatrywało krótko taki mariaż wyborczy i poparcie w wyborach na prezydenta miasta Marka Ciesielczyka.

Ostatecznie WiS szybko zrezygnował z tej koncepcji i odsunął „Oburzonych” na boczny tor. Kornel Morawiecki wydał w tej materii oficjalne oświadczenie, w którym poparł Kazimierza Koprowskiego.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku