Pieniądze na halę sportową w Gwoźdźcu

Gmina Zakliczyn otrzymała przeszło 1,5 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki do budowy hali sportowej przy Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Gwoźdźcu. Inwestycja realizowana będzie w cyklu dwuletnim.

Samorząd wykonał już kompletną dokumentację i poszukiwał dofinansowania do tego przedsięwzięcia. Pozyskał je właśnie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Koszty budowy hali sportowej w Gwoźdźcu oszacowano na około 3,1 mln zł. Dofinansowanie z MSiT wynosi przeszło 1,5 mln zł czyli 50 procent wartości inwestycji.

Powstanie pełnowymiarowa sala gimnastyczna z zapleczem szatniowo-socjalnym – informuje burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak. – Z nowej infrastruktury sportowej będą mogli korzystać nie tylko uczniowie, ale także cała społeczność lokalna. Hala będzie ogólnodostępna i nie będzie miała charakteru komercyjnego.

Do tej pory uczniowie ZSPiP w Gwoźdźcu lekcje z wychowania fizycznego mieli w niewielkiej sali na korytarzu, w której był tylko jeden kosz do koszykówki. Na zajęcia sportowe udawali się też do oddalonego 350 metrów od szkoły boiska piłkarskiego klubu Pogórze Gwoździec.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku