Menu

Mateusz Cierniak dwukrotnie najlepszy w Krakowie

Niespełna szesnastoletni (16 lat skończy 2 października) żużlowiec Grupy Azoty Unii Tarnów, Mateusz Cierniak, dwukrotnie zwyciężył w rozgrywanych na torze krakowskiej Wandy turniejach Zaplecza Kadry Juniorów.

We wtorek, wychowanek UKS Jaskółki Tarnów, zakończył rywalizację z dorobkiem 13 punktów. Tyle samo zdobył Mateusz Bartkowiak z Cash Broker Stali Gorzów, ponieważ jednak w bezpośrednim starciu lepszy był tarnowianin, to jemu przypadło pierwsze miejsce w zawodach. Konfrontacja dwóch najlepszych zawodników wtorkowego turnieju miała miejsce już w pierwszym biegu, w którym kolejne miejsca zajęli Piotr Pióro (Arge Speedway Wanda Kraków) oraz drugi z gorzowian, Alan Szczotka.

Po raz drugi Mateusz Cierniak pojawił się na torze w wyścigu szóstym, w którym musiał uznać wyższość Wiktora Trofimowa jr z Fogo Unii Leszno, a w pokonanym polu zostawił Kamila Nowackiego (MDM Komputery TŻ Ostrovia) i Kamila Kiełbasę (KSM Krosno). W biegu dziesiątym, tarnowianin znów wywalczył komplet punktów, „wykręcając” przy tym najlepszy czas dnia. Za jego plecami sklasyfikowani zostali Igor Kopeć Sobczyński (Get Well Toruń) oraz Denis Zieliński (MRGARDEN GKM Grudziądz), a zawodnik gospodarzy Bartłomiej Kowalski został wykluczony za spowodowanie upadku.

Cztery wyścigi później zawodnik Grupy Azoty Unii uporał się z Szymonem Szlauderbachem (Fogo Unia Leszno), Przemysławem Liszką (Betard Sparta Wrocław) i Mateuszem Tonderem (Falubaz Zielona Góra). Na zakończenie – bieg osiemnasty – przegrał natomiast z Jakubem Miśkowiakiem z Orła Łódź, pokonując Karola Żupińskiego z Zdunek Wybrzeża Gdańsk i Patryka Wojdyłę z Betardu Sparty Wrocław.

Jeszcze lepiej spisał się Mateusz Cierniak w zawodach rozegranych na krakowskim torze w dniu wczorajszym, zdobywając tym razem 14 „oczek”. Jedyny punkt stracił w biegu czwartym, w którym musiał uznać wyższość Alana Szczotki, za plecami zostawiając Mateusza Bartkowiaka i Piotra Pióro.

W kolejnych startach tarnowianin nie znalazł już pogromcy. W biegu siódmym wyprzedził Wiktora Trofimowa jr, Kamila Kiełbasę i Kamila Nowackiego, który zanotował upadek. W wyścigu dziesiątym był szybszy od Bartłomieja Kowalskiego, Denisa Zielińskiego i swojego klubowego kolegi, Dawida Rempały. Ciekawy przebieg miała rywalizacja w biegu szesnastym, w którym Mateusz Cierniak był po starcie dopiero trzeci, ostatecznie pokonał jednak Szymona Szlauderbacha, Przemysława Liszkę i Mateusza Tondera. W ostatnim starcie, w wyścigu siedemnastym, nasz zawodnik wygrał natomiast z Jakubem Miśkowiakiem, Karolem Żupińskim i Patrykiem Wojdyłą.

 Drugi z jeżdżących wczoraj w Krakowie reprezentantów Grupy Azoty Unii Tarnów, Dawid Rempała z dorobkiem 5 punktów (2,0,0,2,1) sklasyfikowany został na dwunastym miejscu.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>