Przekroczyła dozwoloną prędkość o prawie 100 km/h

Policjanci dąbrowskiej drogówki zatrzymali kierującą, która przekroczyła dozwoloną prędkość o prawie 100 km/h, poruszając się 141 km/h. Straciła prawo jazdy, otrzymała punkty karne i została ukarana grzywną w drodze mandatu karnego.

Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej patrolując w sobotę (15.09.2018r.) teren gminy Bolesław zatrzymali do kontroli 42-letnią mieszkankę powiatu dąbrowskiego. Kobieta w terenie zabudowanym jechała z prędkością 141 km/h.

Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy oraz nałożyli grzywnę w drodze mandatu karnego. 42-latka otrzymała także punkty karne.

Zgodnie z przepisami, kobieta musi „pożegnać” się z prawem jazdy na 3 miesiące. Jeśli jednak dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejna „wpadka” bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku