Koncert „Cisza jak ta” w Łęgu Tarnowskim

Gminne Centrum Kultury i Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Żabnie zapraszają na koncert zespołu „Cisza jak ta”. Koncert odbędzie się 21 września o godz. 18:00 w Centrum Kulturalno-Oświatowo-Sportowym w Łęgu Tarnowskim. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Z gwiazdami… nie tylko zaczytani”.

Zespół „Cisza jak ta” wykonuje poezję śpiewaną i piosenkę poetycką. Założony został w 2003 w Kołobrzegu.

Zespół tworzy aranżacje muzyczne do wierszy poetów polskich dwudziestego wieku, takich jak Bolesław Leśmian, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Jonasz Kofta, Agnieszka Osiecka, Edward Stachura, jak i współczesnych poetów jak Wiesława Kwinto-Koczan, Ewelina Marciniak, Barbara Borzymowska czy Tomasz Borkowski.

Zespół w ciągu 15 lat istnienia zagrał ponad 900 koncertów w całym kraju, wydał 11 płyt rejestrujących ponad sto utworów grupy.

Od 2017 r. Zespół jest Ambasadorem Fundacji Daj Mi Skrzydła.

Więcej wiadomosci w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku