Menu

Tarnów mówi narkotykom NIE

W środę 19 września w ramach II Tarnowskiego Dnia Profilaktyki Uzależnień odbędzie się happening „Tarnów mówi narkotykom NIE”. Będzie miał on charakter korowodu, który rozpocznie się o godz. 11 przy pomniku generała Józefa Bema.

Korowód zostanie utworzony przez uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie oraz zaproszoną młodzież z innych szkół. Część uczestników będzie występowała w stylizacjach przypominających papierosy i strzykawki napełnione szkodliwymi substancjami.

Osoby idące w korowodzie poniosą transparenty z hasłami wyrażającymi sprzeciw zażywaniu dopalaczy i narkotyków. Będą także rozdawać ulotki profilaktyczne, uświadamiające skutki stosowania narkotyków (trafią one również do sklepów i instytucji przy ul. Wałowej). Do udziału w happeningu zapraszani będą przechodnie oraz obserwatorzy.

Zakończenie happeningu nastąpi o godz. 14 na placu Sobieskiego. Rozstrzygnięty zostanie wówczas konkurs na najciekawszy strój, stylizację oraz hasło. Kampanię przeprowadzi Fundacja im. Jana Szczepanika w Tarnowie.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoin kiosku

Dodaj komentarz

Możesz użyć znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>