Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej wystawa Wiesławy Stefańskiej

Zapraszamy na kolejne spotkanie z regionalną twórczością malarską. W ramach cyklu „Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej” zaprezentujemy wystawę Wiesławy Stefańskiej pt. „Malarstwo”. Wernisaż odbędzie się 17 września (poniedziałek) o godzinie 18:00 w Siedzibie Muzeum Okręgowego w Tarnowie przy ul. Rynek 3. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Wiesława Stefańska jest absolwentką Liceum Plastycznego w Tarnowie, oraz wydziału Konserwacji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, członkinią ZPAP. Mieszka w Krakowie, gdzie pracuje, jako konserwator zabytków, realizując równolegle swoją drugą pasję, którą jest malarstwo.

Tworzy obrazy głównie w technice olejnej, maluje barwną, zróżnicowaną plamą, często kolory kontrastują między sobą. Na płótnie pokazuje sceny zaobserwowane i sfotografowane podczas podróży po całym świecie, a  odbywa je często. Są to chwile zatrzymane w czasie, ukazujące  piękno otaczającego świata, jego harmonię i ład. To przede wszystkim pejzaże, maluje również martwe natury, a szczególności kwiaty, oraz obrazy o tematyce sakralnej.

Na wystawie w Muzeum zostanie zaprezentowanych 30 obrazów namalowanych w ostatnich latach techniką olejną. Będą to głównie pejzaże przedstawiające widoki z Hiszpanii, Włoch, Francji i Polski oraz martwe natury prezentujące barwne kwiaty w wazonach, owoce i różne przedmioty na tle różnokolorowych draperii lub okna.

Wystawa czasowa, czynna od 18 września do 7 października 2018 r.

Kurator: Bożena Szczupak

Więcej wiadomośi W Magazynie miasto i Ludzie w Twoim kiosku