Jakub Jamróg ze złotym medalem ME par

Jakub Jamróg wywalczył w duńskim Brovst tytuł żużlowego mistrza Europy par. Partnerami zawodnika Grupy Azoty Unii Tarnów w „złotej” drużynie byli Grzegorz Zengota z Falubazu Zielona Góra oraz Tobiasz Musielak z forBET Włókniarza Częstochowa.

Polacy zdobyli w tych zawodach 24 pkt. wyprzedzając ekipy: Danii – 22 pkt., Włoch – 21 pkt., Szwecji – 20 pkt., Rosji – 16 pkt., Niemiec – 10 pkt. oraz Łotwy – 9 pkt. Jakub Jamróg zaprezentował się na torze czterokrotnie, zdobywając 5 punktów oraz 3 bonusy.

W pierwszym swoim występie, tarnowianin przyjechał do mety jako trzeci, przegrywając z Włochem Nicolasem Covattim i Grzegorzem Zengotą, a wyprzedzając drugiego reprezentanta Włoch, Michela Paco Castagnę.

W kolejnych dwóch startach Jakub Jamróg ustępował pola jedynie Grzegorzowi Zengocie. W wyścigu szóstym w pokonanym polu zostawił Łotysza Rudolfsa Sprogisa (drugi z łotewskich żużlowców, Ricards Ansviesulis miał defekt), w biegu dziewiątym jego wyższość uznać musiał natomiast Ronny Weis (drugi z Niemców, Valentin Grobauer po upadku w pierwszym starcie nie pojawił się już na torze).

Zawodnik Grupy Azoty Unii Tarnów zaprezentował się również w gonitwie czternastej, ale nie ukończył jej ze względu na upadek. W dwóch ostatnich biegach zastąpił go Tobiasz Musielak.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku