Walka z dopalaczami trwa

Tarnowscy policjanci po raz kolejny zapobiegli wprowadzeniu na lokalny rynek niebezpiecznych substancji. Tym razem dwóch mieszkańców Krakowa usiłowało wprowadzić na tarnowski rynek prawie 200 opakowań tzw. „dopalaczy”.

W poniedziałek (27.08 br.) policjanci Komisariatu Policji Tarnów-Centrum zatrzymali w centrum miasta 18-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie 120 opakowania z białym proszkiem oraz zielonym suszem. Krakowianin podczas rozmowy z policjantami oświadczył, że kupił dopalacze w Krakowie celem dalszej ich sprzedaży. Mężczyzna posiadał przy sobie produkty o nazwie „HERKULES”, „CRISTAL POWER” oraz „HEART OF DARKNESS”. Zostały one zabezpieczone i zostaną przekazane do laboratorium kryminalistycznego celem ustalenia składu chemicznego. Jest to pierwsza sprawa prowadzona przez tarnowskich policjantów po wejściu w życie znowelizowanej ustawy.

W związku z posiadaniem nowych substancji psychoaktywnych wskazanych w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii, mężczyzna usłyszał zarzut określony w artykule 62b ust. 2 tej ustawy. Został doprowadzony do tarnowskiej prokuratury, która zastosowała wobec niego środki zapobiegawcze wolnościowe w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego. Młody mężczyzna odpowie przed tarnowskim sądem za posiadanie nowych substancji psychoaktywnych, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

We wtorek w godzinach wieczornych na tarnowskich ulicach kolejny mężczyzna, 29-letni mieszkaniec Krakowa usiłować rozprowadzać dopalacze. Został zatrzymany przez tarnowskich policjantów, a w czasie przeszukania pokoju hotelowego, który wynajmował, odnaleziono 70 opakowań tych niebezpiecznych substancji. Tarnowscy policjanci nasilają swoje działania aby wyeliminować z rynku nowe substancje psychoaktywne.

Postępowania w obydwu przypadkach prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Centrum

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku