Zatrzymano sprawcę zniszczenia figury św. Jana Nepomucena

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej zatrzymali nieletniego odpowiedzialnego za zniszczenia figury św. Jana Nepomucena.

W niedzielę 26 sierpnia br. około godz. 9.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymał zgłoszenie od proboszcza parafii MB Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej dotyczące zniszczenia zabytkowej figury zlokalizowanej przy ulicy Jagiellońskiej obok skrzyżowania z ul. Św. Jana.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, iż do zdarzenia musiało dojść w godzinach nocnych z 25 sierpnia na 26 sierpnia br. Sprawca zepchnął z okrągłej kolumny zabytkową figurę z 1896 roku św. Jana Nepomucena i spowodował jej uszkodzenie.

Dzięki szeroko zakrojonym działaniom służb kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji  już w niedzielę w godzinach południowych znany był funkcjonariuszom wizerunek wandala. 27 sierpnia policjanci dokonali zatrzymania 16-latka odpowiedzialnego za zniszczenie figury. Nieletni przyznał się do zarzucanego mu czynu, tłumaczył swoje zachowanie chęcią zaimponowania kolegom i koleżankom. Teraz odpowie przed Sądem Rodzinnym, który zastosuje wobec niego stosowny środek wychowawczy.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku