Wystawa na 100-lecie sportu w Żabnie

100 lat – od KS „Dunajec” do MLKS „Polan” Żabno 1918 – 2018” to tytuł wystawy znajdującej się w Galerii „Rozmaitości” Gminnego Centrum Kultury w Żabnie.

Na wystawie przedstawiona została przeszłość żabnieńskiego klubu sportowego. Na ekspozycję składają się fotografie, artykuły prasowe, dokumenty, dyplomy, puchary a nawet, zabytkowy już, sprzęt sportowy. Warto podkreślić, że większość prezentowanych przedmiotów pochodzi ze zbiorów prywatnych mieszkańców Żabna – pasjonatów sportu.

Zbiory te przedstawione zostały na wystanie w sposób chronologiczny, podpisane i opatrzone komentarzem, co pozwala na łatwe odtworzenie historii klubu i ukazuje spektrum jego działalności na przestrzeni stu lat.

Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. od. 8:00 do 20:00 w Galerii „Rozmaitości” Gminnego Centrum Kultury w Żabnie. Wystawa będzie czynna do końca września.