Tirem na podwójnym gazie

Wczoraj 27 sierpnia br. roku około godziny 9.00. na ul. Piłsudskiego w Dąbrowie Tarnowskiej policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej  zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik siodłowy marki Renault z naczepą.

Podczas sprawdzania stanu trzeźwości kierowcy tira okazało się, iż 45 letni zawodowy kierowca, mieszkaniec województwa świętokrzyskiego ma w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy.

Teraz 45 latek za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Więcej wiadomości w Magazynie Miasto i Ludzie w Twoim kiosku